Homeopatia

Homeopatia jest systemem medycyny, który polega na stosowaniu rozcieńczonych substancji w celu wyzwolenia naturalnego procesu zdrowienia. Na podstawie specyficznych objawów, homeopata dobiera najbardziej odpowiedni lek dla danego pacjenta.

Homeopatia jest szeroko stosowana na całym świecie od ponad 200 lat !!!!!!!. Została odkryta przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna, który wstrząśnięty obrazem z praktyk lekarskich ( upuszczanie krwi, stosowanie trucizn takich jak arsen), szukał sposobu na zmniejszenie szkodliwych i niepożądanych skutków ubocznych związanych z tym leczeniem. Po wielu próbach i eksperymentach sformułował zasadęprawa podobieństw czyli „podobne leczy podobne” polega to na tym, że dana substancja podana w dużych dawkach powoduje wystąpienie konkretnych objawów chorobowych, natomiast stosowana w odpowiednim rozcieńczeniu , w postaci leku homeopatycznego ,w przypadku wystąpienia danej choroby ma właściwości lecznicze. Czyli to, co wywołuje jakiekolwiek objawy jest jednocześnie tym, co je wyleczy.

Leki homeopatyczne przygotowywane sąz substancji roślinnych, mineralnych lub zwierzęcych. Oryginalną substancję rozcieńcza sięwielokrotniei energicznie wytrząsa w każdym rozcieńczeniu. Niezwykłe, jak się wydaje, te bardzo małe ilości środków mogą działać bardzo zdecydowanie, gdy są stosowane prawidłowo. Ponadto,są bardzo rozcieńczone, dlatego też są bardzo bezpieczne. Doświadczenia kliniczne homeopatii wskazują, że mikro-dawka jest skuteczna:działa na ludzi w stanie śpiączki, niemowlętaa także zwierzęta