Terapie naturalne

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest holistycznym podejściem do promocji zdrowego układu chłonnego . Układ limfatyczny jest złożoną siecią naczyń i przewodów, które poruszają limfą w organizmie i jest odpowiedzialny za przenoszenie toksyn z dala od zdrowych komórek. Drenaż limfatyczny jest rodzajem terapii, która ma pomóc ciału w swobodnym przepływie chłonki. Jest uznawany za ważny element uzdrawiania i przywracania zdrowia.

Dla zwierzęta zabiegi te są bardzo relaksujące i korzystne dla ogólnego stanu zdrowia. Chyba najważniejszą korzyścią ze stymulacji krążenia limfatycznego jest pobudzenie układu odpornościowego i układu autonomicznego. Pomaga to także wyeliminować zastój płynu w skórze, wnętrznościach, błonach śluzowych, mięśniach, stawach i okostnej, a także zmniejsza ból spowodowany stagnacją tkanek. Naturalnie pomaga w eliminacji produktów przemiany materii, zmniejsza obrzęki i jest przydatny w redukcji otyłości. Jest całkowicie nieinwazyjną, naturalną metodą i prowadzi do gruntowanej regeneracji.

Terapia składa się z masażu, który skupia się przede wszystkim na konkretnych węzłach chłonnych i przepływie układu chłonnego. Aby przemieścić limfę w organizmie, stosuje się specjalne rytmiczne pociągnięcia, co wielu pacjentów uważa za bardzo relaksujące.