Terapie naturalne

Esencje Bacha

Dr Edward Bach był lekarzem medycyny i homeopatą, poświęcił całe swoje życie poszukiwaniu najczystszej z metod terapii. Wierzył – jak obecnie wielu lekarzy – że psychika odgrywa zasadniczą rolę w profilaktyce zdrowia i walce z chorobami.

Filozofia dr. Bacha to system terapii oparty na wykorzystaniu 38 ekstraktów kwiatowych, w łagodny sposób redukujących stres oraz złe samopoczucie, wprowadzających harmonię i spokój.

Esencje zawierają uzdrawiające wibracje z najbardziej rozwiniętych i najwyżej umieszczonych części roślin, a więc z kwiatów. Są pełne mocy i witalności. Kwiaty to połączona energia ziemi i słońca. Terapia kwiatowa zaliczana jest do „subtelnych” metod leczenia, zbliżonych do klasycznej homeopatii Samuela Hahnemanna.

Zwierzęta też czują

Podobnie jak ludzie zwierzęta posiadają swoiste cechy charakteru. Uczą się, odczuwają i reagują na różne bodźce. Zadowolone z zaspokojonymi potrzebami, wykazują większą aktywność życiową i mają mniej problemów zdrowotnych. Zwierzęta doświadczają również negatywnych stanów psychiki takich jak strach, osamotnienie, apatia. Uczucia te wpływają na ich zachowanie i ogólnie na jakość życia.

Esencje Bacha

 • są całkowicie bezpieczne, nie wywołują niepożądanych efektów ubocznych, nawet w przypadku niewłaściwego wyboru
 • brak działań niepożądanych
 • nie powodują uzależnienia
 • nie zakłócają innego leczenia medycznego
 • wzmacniają pacjenta do walki z chorobą
 • wpływają na zachowanie harmonii, ich działanie nie polega na tłumieniu postaw negatywnych, lecz ich transformowaniu w stany pozytywne i uaktywnianiu własnego potencjału pacjenta do samoleczenia, angażowaniu i wzmacnianiu wewnętrznych zasobów zwierzęcia do walki z chorobą i stresem
 • działają w łagodny sposób i wolno je podawać wszystkim zwierzętom , bez względu na wiek – począwszy od noworodków po zwierzęta starsze. Można je bezpiecznie stosować u szczeniąt, kociąt, suk i kotek w ciąży. Przechodząc przez różne fazy rozwoju, maluchy przeżywają wiele emocji, stresów, przestraszenia i niezadowolenia. Odpowiednie stosowanie ekstraktów ułatwi im zdrowe i radosne przejście życiowych etapów
 • metoda dr. Bacha nie zastępuje leczenia medycznego! Ale wspaniale je uzupełnia .W wielu jednak przypadkach wystarczy zastosowanie tylko esencji dobranych indywidualnie dla zwierzęcia.
 • jeśli objawy utrzymują się, wskazana jest konsultacja lekarska.

7 głównych grup = 39 różnych esencji

Reprezentują zasadnicze przyczyny konfliktów, uniemożliwiających życie zwierzęcia w zgodzie ze sobą i właścicielem. Zwierzę tak jak człowiek jest organizmem , który poddaje się emocjom zarówno pozytywnym jak i negatywnym. A emocje te w nadmiarze prowadzą w perspektywie różnego czasu do zmian w narządach.

I tak np. zwierzę wystawiane stale na strach. Lęk i niepokój zachoruje na nerki. Zwierzę poddawane agresji na wątrobę .

Te zależności emocji z narządami wspaniale tłumaczy TCM.

Mamy bardzo dużo przypadków własnych potwierdzających tą wiedzę.

Grupa:

 1. Strach, lęki, niepokój
 2. Niepewność
 3. Utrata zainteresowania otoczeniem, depresja
 4. Osamotnienie
 5. Nadwrażliwość na otoczenie
 6. Zniechęcenie i rozpacz
 7. Nadmierne pobudliwość

Lekarz dobierze odpowiedni zestaw esencji w zależności od potrzeb Twojego zwierzęcia.

esencje bacha