Terapie naturalne

Litoterapia

Litoterapia jest starą metodą leczenia przy użyciu kamieni i minerałów. Jest formą terapii homeopatycznej, w której stosowane są różne półszlachetne i szlachetne kamienie w potencjach. Wykorzystywana jest, aby poprawić efektywność układów enzymatycznych. Organizm zwykle zużywa minerały w procesach komórkowych. Środki używane w litoterapii są zgodne z receptorami kanałów jonowych, a tym samym generują duże ilości jonów przepływające do komórki i skutecznie otwarcie kanałów.

Litoterapia wywiera wpływ na organizm:

  • na podstawie koloru kamienia, który emituje wibracje (światło). Drgania te są również w stanie dać energię ciału. Technika ta znana jest jako chromoterapia. Drgania potrafią zregenerować bilans energetyczny.
  • przez pole magnetyczne kamienia.
  • przez efekt oligoterapii - po przyłożeniu kamienia do skóry lub wypiciu wody, w której znajduje się kamień, spożywa się oligoelementy (witaminy i metale). Oligoterapia używa małych dawek poszczególnych pierwiastków śladowych w celach terapeutycznych, uzupełnienia niezbędne minerały, poprawia funkcję enzymów. Środki stosowane w oligoterapii uważane są za katalizatory, które przyspieszają metabolizm na poziomie komórkowym. Nie potrzebne są w związku z tym mega dawki substancji. Bardzo często wystarczy organizmowi bodziec w formie impulsu danej substancji. aby proces biochemiczny mógł się rozpocząć.
  • poprzez zastosowanie kamieni na poszczególnych strefach na ciele.