Terapie naturalne

Magnetoterapia

Magnetoterapia jest uważana za bardzo skuteczną metodę w łagodzeniu bólu i sztywności. Kiedy ciało styka się z magnesem, fale magnetyczne przechodzą przez tkanki, co indukuje prądy wtórne do produkcji ciepła, a tym samym zmniejsza ból.

Magnes powoduje wzrost liczby zdrowych czerwonych krwinek. Czerwone ciałka krwi zawierają hemoglobinę, a ona żelazo. Magnes wpływa na żelazo we krwi, przez które dociera do każdej części ciała. Magnes ma potencjał do oczyszczania i jonizacji krwi, dzięki czemu łatwo ona przepływa. Aktywuje działalność serca i ciśnienie krwi, reguluje wydzielanie hormonów. Umożliwia głębokie, a nie wyłącznie powierzchniowe oddziaływanie na organizm, używana jest do regulacji i wzmocnienia naturalnego systemu zdrowotnego, pozwala zachować równowagę pola magnetycznego w organizmie.

Magnes, który używamy w naszej Lecznicy produkuje aktywne pole magnetyczne za pomocą statycznych magnesów. Pracuje w dwuosiowej rotacji, nieustannie zmieniając swój kąt aż 25 razy na sekundę. Zmienne pole magnetyczne przemieszcza się w każdej płaszczyźnie i pod każdym kątem. W efekcie, rozszerza wykorzystanie energii magnetycznej z dwóch do trzech wymiarów tworzenia pola, które jest dynamiczne, a nie stacjonarne oraz powoduje trójwymiarowy przepływ siły magnetycznej.