HOLISTYCZNE CENTRUM LECZENIA ZWIERZĄT

Mirosław Tarka


Telefon

77 453 94 42

Tu jesteśmy

ul.Strzelców Bytomskich 5 of,

45-084 Opole


Godziny otwarcia

08.00 - 18.00 pn-pt

09.00 -12.00 sb

IZOPATIA

IZOPATIA
DLA ZWIERZĄT

Czym jest?

 

Izopatia inaczej pleomorfizm to koncepcja oparta na obecności mikroorganizmów w naszym organizmie, które mogą zmieniać formę w zależności od wewnętrznego środowiska naszego organizmu. Dla porównania, medycyna alopatyczna (medycyna zachodnia) opiera się na monomorfizmie, który przypisuje mikroorganizmom tylko jedną formę i funkcję i nie rozpoznaje cyklicznych zmian rozwojowych.

 

Mikroorganizmy mogą gwałtownie zmienić się z niezjadliwej łagodnej formy w potencjalnie zjadliwą, patogenną formę endobiont, który żyje w prawdziwej symbiozie z organizmem żywiciela (pacjentem), przynosząc obopólne korzyści.

 

Historia


Gunther Enderlein (1872-1968) jest często nazywany twórcą medycyny izopatycznej, udowodnił on, że krew nie jest jałowa i że mikroorganizm może pojawiać się na różnych etapach rozwoju i w różnych formach, bez utraty swoich specyficznych cech. Doszedł do wniosku, że monomorficzne spojrzenie na chorobę, preferowane przez Louisa Pasteura i innych, nie może dłużej funkcjonować i że perspektywa pleomorficzna dokładniej odzwierciedla proces chorobowy.

Dlaczego warto korzystać z izopatii?

 

  • Pomoc w regulacji wewnętrznej ekologii (pH i oddychanie komórek)
  • Reguluje dysfunkcje układu limfatycznego
  • Wspiera system przewodu pokarmowego i jego korzystną mikroflorę
  • Wspomaga eliminację produktów przemiany materii i rozkładu
  • Zmniejsza skutki stresu biochemicznego
  • Poprawia funkcje odpornościowe i mikrokrążenie

Jak działa izopatia?

 

Terapia izopatyczna pomaga w harmonizacji i leczeniu zaburzeń równowagi w organizmie, przywraca zaburzoną symbiozę do pierwotnego stanu zdrowia. To, czy biologiczne siły samoleczenia organizmu pokonają chorobę, czy też symbiont jest w stanie przekształcić się w niekontrolowany pasożyt, zależy od stanu środowiska, w którym dochodzi do zaburzenia.

 

Jeśli środowisko wewnętrzne zostanie zniszczone przez niezdrowe odżywianie i styl życia, z wynikającym z nich zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej, toksynami środowiskowymi, ciągłymi infekcjami lub depresjami psychicznymi, nasze siły samouzdrawiania nie są w stanie przywrócić naszej symbiotycznej równowagi. Dlatego choroba objawi się i uszkodzi organizm. Izopatia nie działa przeciw objawom choroby ani samej chorobie. W rzeczywistości stara się zregenerować środowisko wewnętrzne, wspierając zdolności organizmu.

 

Endelrein odkrył, że kiedy najmniejsze, żywe formy bakterii wymieniały materiał genetyczny z organizmami o wyższym stopniu rozwoju, wysoko rozwinięte organizmy stały się nagle niewidoczne, rozpadając się na prymitywne formy bezjadliwe. Korzystając z tej wiedzy, opracował izopatyczne leki z kultur grzybów.

 

Jeśli środowisko wewnętrzne zostanie oczyszczone poprzez zmianę diety, wyrównanie pH i modyfikację stresu, korzystne formy mikroorganizmów zostaną wprowadzone do już istniejących, aby przywrócić pierwotną biologiczną harmonię.