HOLISTYCZNE CENTRUM LECZENIA ZWIERZĄT

Mirosław Tarka


Telefon

77 453 94 42

Tu jesteśmy

ul.Strzelców Bytomskich 5 of,

45-084 Opole


Godziny otwarcia

08.00 - 18.00 pn-pt

09.00 -12.00 sb

  • Home
  • > PASZPORTY, CZIPY

PASZPORTY
CZIPY
WYJAZDY ZAGRANICZNE

CZIPY

Każdy opiekun psa ma obowiązek założyć czip swojemu pupilowi. Od 2006 roku koszty pokrywa Urząd Miasta Opola. Warunkiem bezpłatnego … jest zameldowanie właściciela w Opolu i okazanie dowodu osobistego.

 

Elektroniczne identyfikatory wszczepia się pod skórę z lewej strony szyi lub pomiędzy łopatkami za pomocą specjalnej strzykawki. Zabieg jest bezbolesny. Czip zawiera informację o opiekunie, jego adres i numer telefonu, a także o psie, jego wieku, rasie, szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

 

Jeśli pies, który wałęsa się po mieście posiada identyfikator , łatwo można odnaleźć jego właściciela i nie musi trafiać do schroniska.

 

Czipy wymagane są także jeśli właściciel chce podróżować z psem po świecie.


Czipy dla kotów nie są obowiązkowe, wyjątkiem jest wyjazd za granicę.

PASZPORTY

Podczas podróżowania ze swoim pupilem po krajach Unii Europejskiej, ale również po całym świecie powinieneś posiadać jego paszport, który jest niezbędnym warunkiem wyjazdu za granicę.


  • Paszport można wydać zwierzęciu, które posiada aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie oraz jest oznakowane mikroczipem.


  • Dotyczy to psów, kotów i fretek. Inne zwierzęta przewożone są zgodnie z prawem krajowych poszczególnych państw UE.


  • UWAGA! Przemieszczanie psów, kotów i fretek w wieku poniżej 3 miesiąca życia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz do innych krajów Unii Europejskiej jest niedozwolone! (chyba że kraj docelowy dopuszcza taką możliwość)


  • Paszport ważny jest do końca życia zwierzaka, wyrabiamy go w ciągu kilkunastu minut w gabinecie.


  • Przed wyjazdem skontaktuj się ze swoim lekarzem i ustal dokładnie jakie przepisy obowiązują w państwie, do którego zmierzasz.


Zwierzęta towarzyszące (psy, koty, fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych z Polski do państw Unii Europejskiej muszą:


posiadać czip

być zaszczepione przeciwko wściekliźnie

  • ( przedmiotowe szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach zalecanych przez producenta szczepionki, szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel nie posiada zaświadczenia o dokonaniu ostatniego szczepienia, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważność po upływie 21 dni od daty jego dokonania,

posiadać paszport

  • wystawiony przez upoważnionego do tego lekarza weterynarii. Nasz gabinet posiada takie uprawnienia.


Przepisy dotyczące wywozu zwierząt do Wielkiej Brytanii


Szczegółowych informacji dotyczących warunków wwożenia psów, kotów i fretek na teren innych państw, zobowiązany jest udzielać Główny Inspektorat Weterynarii.